Jak na vybírání pošty z jiných schránek do Seznamu

Často se setkávám s tím, že lidé, kterým píšu, mají nastaveno přesměrování z mailu na vlastní doméně do mailu na seznamu. Je to jistě nejjednodušší způsob, jak mít všechny maily v Seznam schránce, pokud jste na ni zvyklí. Mám to ale jedno úskalí. Pokud má člověk, který vám píše nastaveno zabezpečení své domény pomocí SPF, vrátí se mu chybová zpráva a mail, který vám psal, nebude doručen.

K čemu je SPF dobré a proč by vás to mělo zajímat? V dnešní době všichni bojujeme se spamem. SPF a další technologie, jako je např. DKIM přispívají k tomu, aby nám do schránek chodilo spamu méně. SPF funguje tak, že řekne cílovému serveru (v našem případě Seznamu), z jakých serverů smí přijímat emaily od daného odesílatele. Díky tomu spamer, který by chtěl poslat email vaším jménem (podvrhnout jako odesílatele vaši emailovou adresu), nepochodí, protože jeho server není povolený odesílatel pro danou emailovou adresu.

Proč tedy vadí, že si necháte přeposílat maily ze své domény na Seznam? Pokud vám pošlu mail, řekněme z adresy mujmail@mojedomena.cz na vaši adresu vasmail@vasedomena.cz a ten je přesměrován do schránky Seznamu, pochopitelně zůstane jako odesílatel mailu nastaven mujmail@mojedomena.cz. Pokud mám však svoji doménu zabezpečenou pomocí SPF, váš server není oprávněn odesílat maily z mojedmena.cz a Seznam tedy mail vyhodnotí jako spam. Vám mail nepřijde a mě přijde jen chybová zpráva.

Jak to napravit? Na Seznamu si můžete nastavit vybírání pošty z jiných schránek. Seznam pak přímo stahuje maily z vaší domény a nedochází k nežádoucímu přesměrování. Jak toto vybírání pošty nastavit?

Nejprve se přihlaste do své schránky na Seznamu. Nahoře vpravo pak klikněte na Nastavení.

Seznam_vyber_posty_1

V nově otevřeném okně klikněte v levém menu na položku Účty a import. Poté na tlačítko Přidat další účet pod nadpisem Propojení schránek.

Seznam_vyber_posty_2

V select boxech vyberete v prvním Doručené (do této složky vám budou maily z vaší domény chodit) a v druhém Jiný. Doplníte váš email, heslo ke schránce a adresu POP3 serveru. Tuto adresu by vám měl sdělit váš poskytovatel, nebo ji najdete v administraci vaší domény (tam kde si zakládáte schránky), pokud takovou od poskytovatele máte. Port by v závislosti na tom, zda mailový server na vaší doméně podporuje šifrovanou komunikaci, měl být 995. Pokud ji nepodporuje, port bude 110. Tuto informaci by vám opět měl sdělit váš poskytovatel. Je samozřejmě vždy bezpečnější používat šifrovanou komunikaci.

Seznam_vyber_posty_3

Po kliknutí na Uložit účet by mělo být vybírání schránky nastaveno.

Seznam_vyber_posty_4

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *